Dodany: 2011-09-12 15:03:05
 

Charakterystyka restauracji brazylijskiejJeżeli zależy nam na tym żeby się naprawdę najeść, udajmy się do brazylijska restauracja gdańsk. To kuchnia brazylijska słynie głównie z obfitości swoich dań. Na pewno nie wyjdziemy więc stamtąd głodni.

 

Brazylijskie menu w restauracja gdańsk to coś dla miłośników grilla, ponieważ większość brazylijskich potraw jest grillowana, począwszy od mięs, poprzez ryby, warzywa, a nawet owoce. Te ostatnie na grillu w Polsce spotyka się rzadko, więc dla wielu będzie to nowe doznanie smakowe. Mięsa serwuje się w zasadzie wszystkie i obowiązkowo przed grillowaniem zamarynowane. Podawane są w restauracja gdańsk z sosami, które są pikantne. Dla niektórych, co wrażliwszych podniebień mogą okazać się zbyt pikantne.

 

Tradycyjnym brazylijskim daniem jest feijoada completa, czyli rodzaj gulaszu przyrządzany oczywiście z mięsa, również suszonego, wieprzowych ogonów, kiełbasy, fasoli, papryczek i przyprawione czosnkiem i szczypiorem, Desery brazylijskie w restauracja gdańsk są bardzo, bardzo słodkie a przy tym naprawdę smaczne. Tu na wyjątkową uwagę zasługuje beijinhos de coco. Pod tą nazwą kryją się kulki z żółtek, mleka skondensowanego i wiórków kokosowych. Brzmi pysznie? Warto wybrać się do brazylijskiej restauracji i poznać te smaki.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Charakterystyka restauracji brazylijskiej
Nick: