Dodany: 2013-01-11 11:08:05

 

Formalności w USC Zawarcie sakramentu małżeństwa to przez wielu zaręczonych bardzo długo wyczekiwana chwila. Zawierając związek małżeński nie obędzie się jednak bez formalności, które przyszli małżonkowie muszą spełnić.

 

Tutaj większego znaczenia nie ma fakt wesela Olsztyn a więc Sali weselnej, gdzie przyjęcie będzie się odbywało. Jedną z form zawarcia związku małżeńskiego jest ślub konkordatowy a więc mający status ślubu kościelnego. Przyszli małżonkowie nie muszą więc załatwiać wielu dodatkowych formalności do wesela Olsztyn a więc mają więcej czasu na przygotowanie przyjęcia.

 

Oczywiście najważniejszym jest to, aby przyszła panna młoda jak i pan młody posiadali aktualne świadectwa urodzenia, przystąpili do bierzmowania jak również uczestniczyli w naukach przedmałżeńskich. Jeśli chodzi natomiast o uroczystość zaślubin a małżonkowie należą do różnych parafii potrzebna jest „licencja” a więc zaświadczenie o tym, że dana osoba może wziąć ślub w parafii pana młodego/panny młodej. Jeśli wszystkie formalności odnośnie wesela Olsztyn zostają spełnione można przystąpić do ostatnich przygotowań do uroczystości..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Formalności w USC
Nick: