Dodany: 2013-12-19 11:50:21

 

WieprzowinaW naszym kraju najbardziej znanymi najczęściej spożywanym rodzajem mięsa jest oczywiście wieprzowina. Jesteśmy krajem w Europie i na świecie, w którym spożywa się najwięcej wieprzowiny i jesteśmy uważani z mistrzów jej przyrządzania. Doskonale zna się na tym również catering opole. Jak więc przyrządzać wieprzowinę, aby była najsmaczniejsza?

 

Najważniejsze w tym mięsie jest to, że należy je bardzo dobrze doprawić przyprawami. Najlepiej skorzystać z przypraw, które są z jednej strony bardzo aromatyczne, zaś z drugiej pomagają w trawieniu. Doskonały więc będzie majeranek oraz pieprz ziołowy. Jak zaznacza catering opole do przygotowania wieprzowiny warto używać zalew, ponieważ mięso staje się bardziej kruche i aromatyczne.

 

Mięso wieprzowe doskonale nadaje się również do wędzenia i jest to bardzo popularny sposób spożywania tego mięso. Wędzimy przede wszystkim w okolicach Świąt – poleca tę metodę również catering opole. Przy wędzeniu, poza zalewą, najważniejsza jest cierpliwość. Bez niej mięso wyjdzie nam po prostu surowe. Istotne jest również drewno, na którym wędzimy mięso.

 

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wieprzowina
Nick: